Çok Kısaca Seo Cahilliği Nedir? – 1

Seo dediğimiz şey öyle bir makale okuyarak uzman olabileceğiniz bir konu değildir. Bulunduğunuz sektöre göre değişen bir şey. Bir alışveriş sitesinin seo çalışması ile alışveriş sitenizin seo’su aynı olmayabilir. Bunu seo konusunu yeni öğrenen birine anlatma şansınız yoktur.

Alışveriş sitesi sahipleri için öncelik en önemli anahtar kelimeyi bulmaktır. En çok trafik çeken demiyorum, en önemli kelime. Örneğin, trendyol sitesi için en önemli kelime “Online Alışveriş” tir. Trendyol sitesi öncelik olarak “Online Alışveriş” cümlesini ile açılış yapmıştır. Bu kelime ile birlikte yükselişe geçmiştir. Bu kelime vasıtasıyla diğer anahtar kelimelerinde başarı sağlamaya başlamıştır. Bir gecede bir anahtar kelimeniz 100. sayfadan 1. sayfaya dahi çıkabilir. Trendyol bir çok teknoloji sitesinde makalesini yayınlatırken, Trendyol “Türkiye’nin En Büyük Online Alışveriş Sitesi” veya “Türkiye’nin Online Alışveriş Sitesi” gibi cümleler üzerine odaklanır. Bu şekilde çıkış yakaladıktan sonra diğer kelimelerde başarı yakalamaya başlamıştır. Öylece körü körüne ben şu kelimede çıkmıyorumun cevabı aslında budur.

Önceliğiniz backlink almak olacaktır. Çünkü ne kadar fazla site sizden bahsederse, arama motorları sitenizi öncelikli olarak ön sıralara taşımaya başlayacaktır. Aksini iddia eden çömezdir.

Seo sadece <h> etiketi veya sadece backlink değildir. Seo aklınıza gelemeyecek kadar fazla etken vardır. hiç <h> etiketi kullanmayan veya hiç backlinki olmayan bir sitenin de arama sonuçlarında başta olmasına şaşırmayın. Can alıcı yerler için çalışma yapmışlardır.

Pazarlama bilmeyen birinin seo yapması oldukça zordur.

Web sitesi ve seo yapan amatörlerin ortak özellikleri, bir önceki çalışmayı yapanı kötülemektir. Bu kişilerin özellikle seo konusunda tek bir bilgi birikimi yoktur. Veya tek bir konu hakkında fikirleri vardır, diğer konularda yapılan çalışmaları bunlar gereksizdir diyerek kötülemek. Bu tiplerde beyin yoktur ama fikir ve ego vardır.

Siz siz olun, işlerinizi bu iş ile çok az fikirleri olan kişilere güvenmeyin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir