Mutlu Olmak İstiyorum 2

Çiftçinin biri bir gün bir kartal yumurtası bulmuş, almış onu kümesteki tavuk yumurtalarının yanına koymuş. Kartal tavuklarla beraber dünyaya gelip onlarla beraber büyümüş. Tavukların yaptıklarını yapmış; yerleri eşelemiş, böcekleri yemiş, tavuk gibi ötüp, tavuk gibi kanatlarını çırpmış.

Aradan seneler geçmiş, kartal tavuk ihtiyarlamış. Bir gün başka bir tavukla beraber göklere bakarken yükseklerde süzülen yüce kartalı görmüş; dönmüş yanındaki tavuğa, “kim bu?” diye sormuş. Tavuk “o kuşların kralı, göklerin hakimi… biz tavuğuz, yerde yaşamaya mahkumuz…” diye yanıtlamış.

Kartal tavuk, kendini tavuk bilmiş; tavuk gibi yaşayıp, tavuk gibi ölmüş.

Mutlulukla alakası var ne diyeceksiniz? Çok alakalı. Burada uyumak söz konusu, görememek söz konusu. Mutluluk için de bu aynı. Mutluluk hayatınızın çoğu yerinde uyanmanızı gerektiriyor. İlişkilerinizde mutsuzsanız uyuyorsunuz demektir. Kendinizle mutsuzsanız uyuyorsunuz demektir. İşinizle mutsuzsanız uyuyorsunuz demektir. Hayatınızın neresinde mutsuzsanız, uyuyorsunuz demektir. Uyanmak için yapabileceğiniz şeyler var ama uyanmamakta ısrar ettiğinizi söyleyeceğim size.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir