Acı ve Zevk Satar

Hepimizin her gün defalarca yaşadığı iki farklı duygudan bahsetmek isterim. Sadece şahit olmakla kalmayıp cebinizdeki parayı harcatan iki mükemmel pazarlama metodu ACI ve ZEVK
Birşeyler satmak istiyorsunuz fakat sizi kaç kişi dinliyor? Neden insanlar söyledikleriniz ile ilgilensinler ki? Sizi kaç kişi dinliyor?

Size şimdi benimde sık sık kullandığım bizzat ikili iletişim halinde ki sırlardan bahsedeceğim. %100 geri dönüşümü olan, tecrübe ile sabit yaşanmışlıklar.

İnsanları harekete geçiren adımlardan biri ACI yöntemi

İnsanların sorularını tespit edin. Örneğin, kilo verdiren diyet programı. Kilo verdiren bir diyet programını tüketiciye nasıl satarsınız.
Başlık; Kilo verdiren Diyet programı. Gün içerisinde internette gezinirken böyle bir reklam başlığı görseniz ne kadar ilginizi çeker? Acıya odaklanın, daha iyisini bulabilirsiniz.

Başlık: Kilo vermek ister misiniz? Cevap muhtemelen “EVET” fkat bizim amacımız merak gidermek değil. Ürünümüzü satmak istiyoruz. İlk başlıktan daha iyi en azından bir cevabı var. Vasat olmasa da yeterli değil.

Günümüzde bunu en sık ve çoğu zaman güzel kullananlar; youtube üreticileri “youtuber”lar. Video içerisinde bilerek veya bilmeden bir konu hakkında bilmedikleri veya cevap bekledikleri konularda söyledikleri “aşağıdan bize yorum yaparak konu hakkında bildiklerinizi yazabilirsiniz. Çünkü videolarında etkileşim istiyorlar ve istedikleri çok net.”

Başlık: Fazla Kilolarınız Sizi Mutsuz Mu ediyor? İşte tam istenilen başlık. Acıyı tespit ettik. Mutsuzluk! Eğer gerçekten fazla kiloları yüzünden mursuz olan birileri bu başlığı görürse direk olarak ona seslenmiş oluyoruz ve size cevapla birlikte yardım talebinde bulunacaklar.
Hemen vaatlerimize başlıyoruz.
-Sadece 30 günde forma girip sağlıklı yaşamak istemez misiniz?
-“X besin takviyesi’ni kullanan kişilerin yorumlarını ve düşüncelerini okuyun, dinleyin.. Hemen Tıklayın
-Fazla kilolarınızdan hızlı kurtulmanızı sağlayan X Besin Takviyesi Tüm Kredi kartlarına 12 Taksitle Aylık 10 TL ile sahip olabilirsiniz.

Formülü gözden geçirelim.
*Sorun
*Vaat
*Kanıt
*Fiyat

Bu yöntem reklamcılığın klasiklerindendir. Çok dikkat çeker ve harekete geçirir. Satın almaya teşvik eder.

İkinci yöntemimiz ZEVK

Bu yöntemi kullanmak daha kolaydır fakat acı’nın mı zevk’in mi etkili olabileceği konusunda tam bit netlik yoktur.
İnsanların arzularını tespit edin. Amaçları, varmak istedikleri noktaları veya yaşamak istedikleri duyguları tespit edin. Hadi aynı ürünü tekrar Zevk formülü ile satalım.

Başlık; Göz Kamaştırıcı Bir Vucuda Sahip Olmak İster Misiniz? Tüketicinin yaşamaktan zevk alacağı bir duyguya değindiniz. Onu mutlu etmek istiyorsunuz. Sizi dinleyecektir.
-Ünlü müzisyen Sezen Pekkan 30 günlük X Besin Takviyesini kullanarak kilolarından kurtuldu. (Kanıt)
-Yemek yiyerek zayıflamak mümkün. X Besin Takviyesi formülü araştırmalarla kanıtlandı. (Kanıt)
– Fazla kilolarınızdan hızlı kurtulmanızı sağlayan X Besin Takviyesi Tüm Kredi kartlarına 12 Taksitle Aylık 10 TL ile sahip olabilirsiniz. (Fiyat)

Formülü gözden geçirelim
*Vaat
*Kanıt
*Fiyat

Evet ACI yönteminin sade ve pozitif versiyonu. Her iki örnekte de duygulara dokunduğumu fark etmişsinizdir. Bu şekilde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. İnsanların sizi dinlemesini sağlayabilirsiniz. Evet! Bu yöntemleri kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz. İnternet sitenizde iki sihirli metodu kullanın. ACI ve ZEVK.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir