Boşta Metropol Vardı da, Biz mi Feth Etmedik.

Uzun ve gergin bekleyişlerin ardından beklenen tepkiler geldiğinde mutlu oluyorum. Biraz acabalar, biraz sorgusuz sualsiz ince yargılamalarla doluyum. Az düşünceliyim, birazda üşengeç.
Toplasan altı üstü bir nefesliğim, ama hâlâ az da olsa kibirliyim. Yalnız ,sade ve sabahın ayaz soğuğunda, misafirliğe gittiğin evde erken uyanmış hissiyle doluyum. Ev sahibi ışıkları yaktığında, numaradan uyuma taklidi yapıp bu tür belaları savuşturmam lazım.
Lakin ben ters etki yaratmaya çalışan bir misafiri oynayıp, muhabbete yönelebilirim. Biraz kararsız bekleyiş biraz da karşı duvardaki saatin tik tok sesleri etkiledi gibi beni. Olsun, dakikalar benim lehime işler vaziyette. Erken kalkmış fil yavrusu, yeni doğmuş kedi eniği gibi yarım gözle bakıp ince sesler çıkarmak geliyor içimden.
Burdan oraya ordan buraya atlayıp, hiç bir şey olmamış gibi yerime oturup akli baki şeyler düşünmek istiyorum. Bir dizi boş düşüncenin ardından, gerektiği kadar ciddi durmayı ve ardından yersiz espriler yapmayı hiç istemem aslında. Zaten yersiz espri yersiz olduğu için esprinin önüne yersiz sözcüğünü almış. Ondan mütevellit, yersiz cümle kurup yersizlik yapmamamız lazım.
Bir lider edasıyla bu çıkılmaz kelime öbeklerinin arasından biraz sıyrılıp olmadık noktalara gitmek, bir kuğu gibi süzülmek lazım. Bunları yerel Afrika dansına özenen şehirli Afrikalılara benzetiyorum.
Halayın başındaki pullu mendili tutan uzun boylu abi ve yanındaki beyaz gömlekli İsmail Türüt tarzı terlemiş arkadaşıyla birlikte, Maldiv adalarında 3 gün 5 gece inşaatta harç karmaya gidip, parayı ödemeyen şirket yetkililerini sotede yakalayıp ağız burun dalmak niyetindeyim.
Bizim gibi delikanlı adamlara bu yapılır mı lan. İşimizde gücümüzde adamız. Ne olmuş yani 100 torba çimentoyu çalıp kargo uçağıyla Türkiye’ye göndermişsek. Arkadaş kocaman inşat firmasısın insan az göz yumar ne olucak alın olum yeağ falan der. Tabi biz Osmanlı Torunuyuz, Fatih Sultan Mehmet’i örnek alıp 18 yaşında inşaatta amele olan nesiliz bize bunlar koymaz.
Ayıp bi şey mi arkadaş 18 yaşımızda İstanbul büyüklüğünde bir yeri fetih etmemiş olmamız. Boşta metropol vardı da biz mi işgal etmedik Allahını seversen. Yok işte abi her yeri kapmışlar ne yapalım. Olmadı Bulgaristan sınırından bir tarla falan mı satın alsak. Fetih ettik diye kakalarız millete, olur olur, olmaz olmaz ama bi köşede dursun iyi fikir sonuçta.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir