Ne iltifatlar Buldum Sana

Bi kız vardı bi aralar bazen o aklıma gelir. “-Aslında sürekli aklımda.” Özgür olduğunu sanıyordu, gidilmesi zor bi hapishane de yaşıyordu.
İltifatlarımı uygun bi uyak düzeninde sıralarsak güzel bi şiir çıkabilir, belki bu yaz cluplerde cıstak cıstak söylenecek bi şarkıda olabilir. Hatta hareketli bi müzikle eller havaya bile yapılabilir. Ama o kıvırcık saçlı yavşak eline gitarı alıp sahilde bu şarkımı söylemeye çalışırsa o gitarı g*tüne sokarım.
Bu şarkının sözlerini çeşitli dillere çevirip, global düzeyde ün, şöhret sahibi bile olunabilir. Şarkıdan o kadar fazla para kazanabilir ve bi müzik şirketi kurulabilir. Kurulan şirket üzerindeki şarkıcılara az biraz daha düşük seviyelerde şarkılar yaptırılıp düzenli gelir kaynağı yaratılabilir.
Bu sektörde saz ekibi var, beste ekibi var, studyo çalışanları var, konserlerde güvenlik, gişe memuru, muhasebecisi vs. derken bir şarkı ile yüzlere, belki de binlerce kişinin mutfak masrafları giderilebilir.
Gördün mü? Sana yazdığım iltifatlar sayesinde binlerce kişi yolunu buldu. Ama gel gör ki, sonu bana çıkan yollardan birini bile bulamadın.
Bi gün kaybettiğin bir şeye üzülmen gerekirse, buna üzül…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir