Önemliyse, Siktir Et!

Beni oluşturan bütünün, her bir parçası ayrı, ayrı incelenmesi lazım. Tabi bu inceleme hiç kimsenin ilgisini çekecek bişey değil.
Kendimi özel hissetmek için kendi kendime böyle bir inceleme talebinde bulunabilirim. Nedenlerle dolu birsürü şeyler içinde, gereksizliğin ve bende yapıyorum la bak bak bak, ne güzel açıklıyorum falan diye anlatmaya başlamadım, ya da kendimi kandırmaya çalışıyorum. Çokta önemli değil aslında, gerekte yoktu bunlara. Kendi kendimi tatmin için yapıyorum hep. Bütün insanlık tatmin için yaşamıyor mu zaten. Müzikte tatmin, sexte tatmin, işte tatmin, sosyal hayatta tatmin, tatmin yazmada tatmin.

Sonuçta her şeyi gerektiği kadar ya da gerekmediği kadar ikilem yaparak, bak ben buralarıda görebiliyorum ehe ehe demek gibi.
-Her bokuda biliyon la sen bak bak bak hareketlere bak. Sikimsonik işlerle, beceriksizlik ve önemsizliklerle geçirilen boş günlerle dolusun. Hiç tatmin edici değilsin. Siktir git iki dramatik olay yaşa, ne biliyim çok önemli işler yap. Hayata tutunan bir yanın olsun, bir çaban olsun. Tembellik güzeldir, ama hiçlikte kaybolursun, intihara yeltenir, korkuyla yüzleşir, iplenmeyişi tadarsın.
Bunlar çok önemli şeyler olabilir belki hayatında. Olmayadabilir, insandan insana değişir. Kişiliğini sorgular hale gelip, sonrada nefret edersin kendinden. Çok kötü bir duygu, o gördüğün arkadaş sensin. Hiç haz etmiyorsun ama ölene kadar beraber yaşayacaksınız. Çoğu zaman kabul edip seversin, ama zorunda olduğun için yaparsın bunu.

Zorunluluk çok kötü bişey, istemediğin şeyler çoğalınca istediklerinin değeri bin kat artar hale geliyo. Gözünde büyüyo, büyüyo ve sen ona ulaşmak için bişeyler yapmassan hiçte bişey olmuyor. Önemsiz birisi için kritik yol ayrımları oluşmaz. Senin evet ya da hayırların hiç kimseyi ilgilendirmez. Hep ilgi bekleyen biri gibi görünürsün, lakin ilgisizliği daha çok istersin. Kendini sev, okşa, sırtını kalın tut. Üzme gerek yok be ağğğbi. Zorunlu olmadıkça konuşmamaya gayret et, biliyorum bunu başaran pek olmadı ama dene.
Denemek başarmayla alakalı değildir. Ama sen yinede dene, deneyim olur. Daha tecrübeli biri olup çıkmasan da, daha çok yaşanmışlığı olan biri olursun herhalde. Kesin yargıların olmasın, olduysa da bi gözden geçir belki önemli bişey değildir.

Önemliysede siktir et.”

Anlında yazan koca bir siktirle dolaşmak nasıl bir duygu bunu iyi bilirim. Ama bunun da bir önemi yok duygularda gelip geçiyor. Denedim bir keresinde ve deneyerek deneyim kazandım. Yıllardır platonik olarak sevdiğim kıza açıldıktan bir süre sonra,ona hiç bir şey hissetmediğimi farkettim. Zaten o da pek sıcak bakmamıştı bana. Eski duygularımdan oluşan bir hikaye yazıp göndermiştim. Çok romantik bir hikaye idi bence. Kıza sorsak bu aptal gene bişeyler yazmış derdi heralde. Daha önceden bişeyler yazmadım yanlış anlaşılmasın. Ya da anlaşılsın çokta şey değil gibi.
Boş laf bunlar dinleyen, okuyan oluyorsa eğer bu satırları, hiç bir çıkarım yapamassın bu satırlarıda okuduktan sonra okumayı bıraksan, kaybedeceğin bişey yok.
Soğuk bir odada, en önemsenmeyen yıllardan birinde bu yazımı kaleme alıyorum. Okumuş olduğunuz ve okuyacak olduğunuz hikaye ve anılar, tamamen benim gibi görünsede. Aslında benimdir heralde tam bende bilmiyorum. Çokta takmayalım bunlara, akışına bırakalım. Akmıyorsa okumayalım, siktir olup gidelim değil mi? Aha bu sayfayı doldurdu mu, baştan aşşağı ne yazmışım okuyayım tatmin olayım. Sonra yazmaya devam ederim heralde, tam bir garantisi yok ama yazarım. Gaza geldim ben, o potansiyeli hissediyorum.
Bir çok sayfa daha saçmalarım heralde.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir