Bakış Açını Değiştir

Az önce internette denk geldim, Cem Yılmaz’ın oynadığı bi sinema filmi vardı “Av Mevsimi”

Yeni bir şeyler görmek için, bakış açınızı değiştirin. 

Bakış açınızı veya dilinizi değiştirdiğiniz de yeni sonuçlar elde edeceksiniz. Nasıl bi tezatlıktır bu değil mi? Sürekli insanların içine karışıp, onlardan biri olmak istememek. İçimizdeki insan içine karışma açlığını, her fırsatta insan içine çıkmak istemiyorum diyerek ele verebilirsiniz. Psikolojik desteğe ihtiyacım yok diyen birinin, en çok desteğe ihtiyacı olması gibi.

En çok neye ihtiyacınız varsa en çok onu resmediyoruz. Ama bu konuda çok fazla teferruata girmek istemiyorum.
Çok sıkıldım, bunaldım artık bu konulardan. Belki birisi cesaretini toplayıp içinde bi yerlerde yapmak istediği ama bi türlü yapmaya cesaret edemediği bir şeyi yapar. Ben olsam öyle yapardım, aslında ben öyle yapıyorum. Her zaman kaybetmekten korkmamak lazım. Birini seviyorsan söylemelisin. Bi karşılığı yoksa bile, söyle kurtul. Gerekiyorsa o konu neyse üzerine tartış. Ama sonucunda ne olacaksa kabullen ve ona göre hayatını şekillendir. İçinde biriken şeyleri kelimelere döküp ifade edebiliyorsan bile karşından olumsuz bir cevapta alsan en azından kendimi ifade edebiliyorum diyip, insan olduğunla gurur duyabilirsin.
Eğer bi yerlerinizde az da olsa bi cesaret kırıntısı varsa ” nadiren de olsa bakış açınızı değiştirip, kendinizi bi şekilde, size ait olan bir şeylerle, bi cümle ile, bi şiir ile, bi şarkıyla ifade edin, sadece size ait olması yeter.  ” ve şimdi bunu okuduysanız.

Yapmanız gerekeni yapın. ( ben böyle davrandım oda anlasın demeyin. Tepkinizi eyleme dökün ve sebebini söyleyin )

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir