Pek Vaktim Yok.

Son zamanlarda fırsat buldukça geziyorum. Gittiğim yerler tarihsel açıdan olmasa da milli parklar falan, hem yürümek için, hemde spor olsun işte. Eve yorgun geliyorum, pek yazmak içimden de gelmiyor. Belki bi aksiyon kamera alırsam gittiğim yerlerin videosunu çekip youtube’da paylaşırım. Ama video edit falan pek uğraşamam gibi geliyor. Para kazanmanın dışında daha önceden de bi çok yere gittim, mardin, bingöl, diyarbakır, urfa vs.vs.. çektiğim fotolar vs. kayboldu hep. bunlar kaybolmasın diye video halinde youtube’a yüklerim benim için arşiv yapar 🙂 Bedava cloud 🙂
Bide son zamanalrda biraz fazla çalışmış olabilirim. Bi proje üzerinde bişeyler yapıyordum. Bi backlink havuzuna ihtiyacım var. Belki bu ilkeer.com’u onun için kullanabilirim. Kafamda bir çok şey var.
Özellikle son zamanlarda kartvizit yerine kullanılabilecek kaybolmayan, yok olmayan, teknolojik, ileriye dönük bir şey geliştirmek amacındayım. Bir çok farklı teknolojiyi birleştirerek yeni bir şey yaratmak istiyorum. Bi kaç fikir oluşturdum, test etmek için fırsat kolluyorum. Kartvizit, broşür, poster, afiş hepsinin yerine geçecek. Kağıt kullanılmayacak bir portatif ürün. Kağıt kullanılmayacak. Boya kullanılmayacak. vs.. vs..
Ayrıca bi e-ticaret sitesi üzerinde de çalışıyorum.
Bide İstanbul’dan bir iş teklifim var. Kısa bi süre sonra İstanbul’a gidip görüşmelerim var. Eğer kafalarımız uyarsa yeniden trilyonluk bir marka yaratıp. Sektörün lideri yapacağım. Artık daha temkinli adımlar atıyorum.
Daha önceki tecrübemden bi çok şey öğrendim.
Şerefsizlik, adilik, hırsızlık gibi öğrendiklerimi uygulamayacağım ama bana uygulanmasına da izin vermeyeceğim.
Her şeye rağmen kendim için güzel şeyler yapacağım. Yatırım yapacağım gelecek vaad eden şeyler buldum kendime.
Birde son zamanlarda kripto paralar üzerine çok kafa yoruyorum. 2019 Mayıs ayında 100 TL’lik Tezos almıştım. Aralarda kontrol ederken, yükseldiğinde bozdurup, düştüğünde aynı paradan tekrar almıştım. Baktım 100 liram, 600 lira olmuş. Biraz mantığını öğrendim artık diyerek paramı çektim. Bu arada Tezos bir yılda %500’ün üzerinde artış gösterdi. Yani Nisan-Mayıs civarı 100.000 Liralık tezos alsaydım şu anda 500.000 liranın üzerinde param olacaktı. Şans kaybetmedik aksine öğrendik.
Yazmak için pek vaktim yok, bunun için düzenli takip eden okurum varsa, özür dilerim, saygılarımla.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir